Заедно със започването на новия сезон в озеленяването, започват наново и нашите отговорности към градината. След студените и тежки зимни месеци, разпролетяването трябва задължително да започне с почистване на двора и подготвяне на зелените площи за новата година.
Дори и да сме зазимили градината както трябва, напролет винаги има опадали листа и други отпадъци, останали незабелязани под снега през зимата. Често от силните ветрове и тежестта на снега може дори да има паднали или изпочупени клони. Затова едно от първите ни задължения е да почистим двора и да подготвим тревните площи, дърветата и храстите за новия сезон, като по този начин ще им позволим да “дишат” и да се развиват по-добре.
Следващата стъпка в разпролетяването на всеки двор е грижата за тревата. Напролет след първото косене, всяка поддръжка започва с аериране, за да се премахнат мъртвите остатъци и да се вкара въздух към корените. След това, за стимулиране на растежа наторяваме с амониева селитра. Разбира се, не бива да забравяме, че с покачването на температурите и края на зимата, растенията отново ще имат нужда от допълнително количество вода и трябва да се погрижим за напояването на нашата градина, като е най-добре това да се случи с помощта на автоматизирана поливна система.
След почистването на двора и поддръжката на тревата, трябва да се заемем и с останалите растения в двора. Повечето иглолистни дървета и храсти имат нужда от почистване, за да се премахнат загиналите леторасли и да се стимулира новия растеж. Добре е също така да прекопаем почвата около всяко растение и да го наторим с подходящ тор.
Заедно със започването на новия сезон и разпролетяването, започва и интензивния растеж на храстите. Пролетната резитба е от изключително значение за растенията, както от естетическа, така и от здравословна гледна точка. Трябва да отстраним загиналите клони и да се погрижим храстите да следват формата и големината, която ние сме им задали.
И най-накрая – трябва да се погрижим и за цветните площи в нашата градина, които винаги са акцент в озеленяването. Добре е да почистим многогодишните цветя и да ги окопаем. За да обогатим средата и разкрасим площите си можем да засадим и едногодишни пролетноцъфтящи цветя, които да ни радват и да създават колорит.
И така след почистването на двора и всички останали мероприатия, свързани с разпролетяването на всяка зелена площ сме готови да започнем новия сезон и следователно да започнем отново да се радваме на озеленяването на нашата градина.
: Ниски цени :
: Отношение към Вас :
: Качествен монтаж :
: Професионални услуги :
: Внимание към детайла :